Stowarzyszenie uczestniczyło, jako partner w realizacji projektu "Wszyscy razem - przyłącz się do nas" w programie integracji społecznej z Poakcesyjnego Programu Wsparcia Obszarów Wiejskich - w dwóch edycjach realizowanego przez Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Lipsku w latach 2008 - 2010.
W 2010 roku Stowarzyszenie zrealizowano projekt pn. "Kultura ludowa - utrwalanie tradycji" sfinansowany w ramach zadania publicznego z Urzędu Gminy - Upowszechnianie kultury, sztuki i tradycji w społeczeństwie.
Stowarzyszenie Miłośników Lipskiej Pisanki i Tradycji przystąpiło jako partner do Grupy Inicjatywnej mającej na celu utworzenie Ekomuzeum na terenach gmin: Lipsk i Sztabin.
Dorobek twórców ludowych staraniem Stowarzyszenia jest prezentowany w licznych wydawnictwach i opracowaniach wydanych w skali kraju i regionu m.in. :
- Marian Pokropek - "Ludowe tradycje Suwalszczyzny"
- Artur Gaweł, Grzegorz Ryżewski - "Drewniane budownictwo dorzecza Biebrzy"
- "Na ludowo" - przewodnik turystyczny z cyklu "Polska niezwykła"
- "Dolina Biebrzy" - album opracowany przez Biebrzański Park Narodowy
- "Kresy" - przewodnik turystyczny z cyklu "Polska niezwykła"
- "Sztuka i rękodzieło ludowe" - album wydany przez ROKiS.
Stowarzyszenie Miłośników Lipskiej Pisanki i Tradycji , zgodnie z decyzją Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego z dnia 13 lutego 2020 r. uzyskało dotację ze środków pochodzących z Funduszu Promocji Kultury na realizację zadania pn.: Mistrz tradycji - Stanisława Ewa Mucha z programu Kultura ludowa i tradycyjna 2020.
Projekt, który był realizowany od 07.01.2020 r – do 15.12.2020 r. dotyczył pisankarstwa. Związany jest w sposób bezpośredni z międzypokoleniowym przekazem unikatowej wiedzy i umiejętności kulturowych i adresowany do „mistrzów tradycji”, będących depozytariuszami wiedzy lokalnej i regionalnej. W ramach zadania prowadzone były warsztaty wykonywania pisanek metodą batiku szpilkowego przez mistrza tradycji-Stanisławę Ewę Mucha. Oferta warsztatowa skierowana była do różnych grupo wiekowych z terenu Lipska i okolic. Zostały wyszkolone nowe osoby, które będą kontynuować tradycję pisankarską naszego regionu.
„Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust.1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych”