Kontakt_M-GOK

Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury
 

ul. Rynek 23
16-315 Lipsk, woj. podlaskie

czynny:
pn. - pt. 0800 - 2000
NIP 846-10-22-529
tel./fax. (087) 642 35 86
e-mail: mgok@lipsk.pl
mgok@kulturalipsk.pl

Nr rachunku:
56 9359 0002 0100 0130 2011 0001

W sobotę, 9 listopada, w Sali wystawowej M-GOK odbył się wernisaż prac powstałych w trakcie realizacji projektu „Fotopodróże w czasie i przestrzeni”.

Od kwietnia do listopada Miejsko – Gminny Ośrodek Kultury w Lipsku realizował zadanie pod nazwą „Fotopodróże w czasie i przestrzeni”. W tym czasie zostały zorganizowane warsztaty fotograficzne, które przeprowadził Jakub Jackiewicz, fotograf z wieloletnim doświadczeniem.

- Inspiracją była dawna fotografia, którą odnajdywaliśmy w domowych zbiorach, poznawaliśmy historie towarzyszące obiektom czy osobom ze zdjęć – wszystko to było fascynujące. Następnie każdy uczestnik musiał zaaranżować podobny kadr w tym samym miejscu, gdzie fotografowano naszych sąsiadów, babcie, dziadków, znajomych. Powstały bardzo ciekawe analogie, świetne kadry – mówi koordynator zadania, Izabela Wróbel.

W sobotę, 9 listopada, odbył się wernisaż wystawy powarsztatowej, na której wyeksponowanych zostało 12 plansz. Autorami fotografii byli: Agnieszka Boruch, Ewa Chomiczewska, Aleksandra Czarnoskutow,  Mikołaj i Sylwia Czerwińscy, Kornelia Eksterowicz,  Karina Fiedorowicz, Monika Kobeldzis, Ewelina Krzywosz,  Jan i Joanna Maciejewscy, Jarosław Wróbel.

Wystawę można oglądać w Miejsko – Gminnym Ośrodku Kultury w Lipsku do końca listopada.

Projekt „Fotopodróże w czasie i przestrzeni” został dofinasowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Programu Kultura Dostępna.

(IW)

W ramach programu INFRASTRUKTURA DOMÓW KULTURY 2019
Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Lipsku zrealizował projekt
pn. „Zakup wyposażenia na potrzeby edukacji kulturalnej w M-GOK w Lipsku”.

Celem głównym projektu jest zwiększenie potencjału edukacyjno-animacyjnego ośrodka, który przyczyni się do wzrostu uczestnictwa różnych grup społecznych i wiekowych w kulturze.

 W ramach zadania zakupiliśmy:

Instrumenty dęte dla Młodzieżowej Orkiestry Dętej.
Pianino cyfrowe do prowadzenia zajęć z zespołami i nauki gry.
Sprzęt nagłaśniający do nagłaśniania imprez - wydarzeń.
Kamera cyfrowa do dokumentowania wydarzeń kulturalnych.

Zadanie „Dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury”.


Wczoraj, 4 czerwca, uczestnicy projektu "Fotopodróże w czasie i przestrzeni", odwiedzili panią Krystynę Cieśluk. Wizyta okazała się owocna, gdyż odnaleźliśmy mnóstwo inspiracji.

 

Uczestnicy warsztatów fotograficznych, prowadzonych przez Jakuba Jackiewicza, oprócz tego, że zgłębiają tajniki udanej fotografii, muszą też zrealizować swój mały projekt fotograficzny. Polega on na odnalezieniu ciekawej fotografii dawnego Lipska i odtworzeniu kadru w dzisiejszych realiach. Przy okazji fotografowie muszą spróbować odkryć historię osób znajdujących się na zdjęciu. W tym celu przeszukują prywatne archiwa swoich babć, ciotek i kuzynów. Szukając inspiracji, zajrzeliśmy także do Pani Krystyny Cieśuk, posiadaczki mnóstwa zdjęć obrazujących życie w dawnym Lipsku. Wizyta ta była niezwykle udana, zainspirowała nas do poszukiwania historii i losów ludzi mieszkających w Lipsku.

Zadanie zostało dofinansowane ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Galeria

Po kwietniowej rekrutacji do projektu, 5 maja odbyło się pierwsze spotkanie w ramach realizacji projektu „Fotopodróże w czasie i przestrzeni”.

 W różnym wieku, z różnym doświadczeniem… taka różnorodna grupa podjęła trud realizacji niełatwego zadania,  ponieważ kochają fotografię i wyzwania. Zaś zadanie z jakim przyjdzie się im zmierzyć to zobrazowanie zmian zachodzących w czasie i przestrzeni w naszym mieście. Efekty będzie można oglądać podczas wernisażu prac, który zostanie zorganizowany w Miejsko – Gminnym Ośrodku Kultury jesienią tego roku.

Pierwsze spotkanie projektowa prowadził instruktor fotografii Jakub Jackiewicz, ceniony fotograf z wieloletnim stażem, który przybliżył uczestnikom teorię sztuki fotograficznej oraz zachęcił do fotograficznych eksperymentów.

Projekt dofinansowany ze środków Ministra Kultury w Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Kultura Dostępna.

Galeria zdjęć ze spotkania warsztatowego.