Kontakt_M-GOK

Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury
 

ul. Rynek 23
16-315 Lipsk, woj. podlaskie

czynny:
pn. - pt. 0800 - 2000
NIP 846-10-22-529
tel./fax. (087) 642 35 86
e-mail: mgok@lipsk.pl
mgok@kulturalipsk.pl

Nr rachunku:
56 9359 0002 0100 0130 2011 0001

„Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego”

W ramach otrzymanych środków i wkładu własnego zostaną wyremontowane części dachu M-GOK w Lipsku będące w najgorszym stanie technicznym tj.: dach nad biblioteką, nad holem głównym, łazienkami i pokojem instruktorów.

Od czerwca Miejsko – Gminny Ośrodek Kultury  w Lipsku realizuje zadanie pod nazwą „Kreatywny Dom Kultury”, którego założeniem jest poszerzenie oferty kulturalnej o cykl warsztatów artystycznych.

Zadanie pn "Kreatywny Dom Kultury" polega, z jednej strony na podniesieniu kwalifikacji i nabyciu nowych umiejętności kadry, z drugiej strony na przeprowadzeniu cyklu warsztatów kreatywnych, wykorzystujących odpowiednie metody i narzędzia edukacyjne. We wrześniu odbyły się pierwsze warsztaty animacyjno – integracyjne podnoszące kompetencje kadry.

- Za nami już warsztaty tworzenia haftu cieniowanego, komponowania wianków, tworzenia biżuterii z żywicy oraz warsztaty tańca tradycyjnego i dramy. Przed nami kolejne spotkania warsztatowe, na które gorąco zapraszamy – mówi Izabela Wróbel  -  koordynator projektu.

Jeszcze w październiku planowane są warsztaty szycia patchworkowych poduszek oraz warsztaty artystycznego ozdabiania pierników. Informacje będą zamieszczane na FB oraz na stronie internetowej MGOK.

Projekt „Kreatywny Dom Kultury” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury - państwowego funduszu celowego przy współudziale finansowym Gminy Lipsk.

                  

W sobotę, 9 listopada, w Sali wystawowej M-GOK odbył się wernisaż prac powstałych w trakcie realizacji projektu „Fotopodróże w czasie i przestrzeni”.

Od kwietnia do listopada Miejsko – Gminny Ośrodek Kultury w Lipsku realizował zadanie pod nazwą „Fotopodróże w czasie i przestrzeni”. W tym czasie zostały zorganizowane warsztaty fotograficzne, które przeprowadził Jakub Jackiewicz, fotograf z wieloletnim doświadczeniem.

- Inspiracją była dawna fotografia, którą odnajdywaliśmy w domowych zbiorach, poznawaliśmy historie towarzyszące obiektom czy osobom ze zdjęć – wszystko to było fascynujące. Następnie każdy uczestnik musiał zaaranżować podobny kadr w tym samym miejscu, gdzie fotografowano naszych sąsiadów, babcie, dziadków, znajomych. Powstały bardzo ciekawe analogie, świetne kadry – mówi koordynator zadania, Izabela Wróbel.

W sobotę, 9 listopada, odbył się wernisaż wystawy powarsztatowej, na której wyeksponowanych zostało 12 plansz. Autorami fotografii byli: Agnieszka Boruch, Ewa Chomiczewska, Aleksandra Czarnoskutow,  Mikołaj i Sylwia Czerwińscy, Kornelia Eksterowicz,  Karina Fiedorowicz, Monika Kobeldzis, Ewelina Krzywosz,  Jan i Joanna Maciejewscy, Jarosław Wróbel.

Wystawę można oglądać w Miejsko – Gminnym Ośrodku Kultury w Lipsku do końca listopada.

Projekt „Fotopodróże w czasie i przestrzeni” został dofinasowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Programu Kultura Dostępna.

(IW)

W ramach programu INFRASTRUKTURA DOMÓW KULTURY 2019
Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Lipsku zrealizował projekt
pn. „Zakup wyposażenia na potrzeby edukacji kulturalnej w M-GOK w Lipsku”.

Celem głównym projektu jest zwiększenie potencjału edukacyjno-animacyjnego ośrodka, który przyczyni się do wzrostu uczestnictwa różnych grup społecznych i wiekowych w kulturze.

 W ramach zadania zakupiliśmy:

Instrumenty dęte dla Młodzieżowej Orkiestry Dętej.
Pianino cyfrowe do prowadzenia zajęć z zespołami i nauki gry.
Sprzęt nagłaśniający do nagłaśniania imprez - wydarzeń.
Kamera cyfrowa do dokumentowania wydarzeń kulturalnych.

Zadanie „Dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury”.


Wczoraj, 4 czerwca, uczestnicy projektu "Fotopodróże w czasie i przestrzeni", odwiedzili panią Krystynę Cieśluk. Wizyta okazała się owocna, gdyż odnaleźliśmy mnóstwo inspiracji.

 

Uczestnicy warsztatów fotograficznych, prowadzonych przez Jakuba Jackiewicza, oprócz tego, że zgłębiają tajniki udanej fotografii, muszą też zrealizować swój mały projekt fotograficzny. Polega on na odnalezieniu ciekawej fotografii dawnego Lipska i odtworzeniu kadru w dzisiejszych realiach. Przy okazji fotografowie muszą spróbować odkryć historię osób znajdujących się na zdjęciu. W tym celu przeszukują prywatne archiwa swoich babć, ciotek i kuzynów. Szukając inspiracji, zajrzeliśmy także do Pani Krystyny Cieśuk, posiadaczki mnóstwa zdjęć obrazujących życie w dawnym Lipsku. Wizyta ta była niezwykle udana, zainspirowała nas do poszukiwania historii i losów ludzi mieszkających w Lipsku.

Zadanie zostało dofinansowane ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Galeria