Kontakt_M-GOK

Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury
 

ul. Rynek 23
16-315 Lipsk, woj. podlaskie

czynny:
pn. - pt. 0800 - 2000
NIP 846-10-22-529
tel./fax. (087) 642 35 86
e-mail: mgok@lipsk.pl
mgok@kulturalipsk.pl

Nr rachunku:
56 9359 0002 0100 0130 2011 0001

"Zima jak z bajki" to hasło, które przyświecało tegorocznemu konkursowi plastycznemu ogłoszonemu przez Bibliotekę Publiczną w Lipsku. 

W konkursie wzięło udział ponad 80 osób. Prace były bardzo staranne i różnorodne. Komisja postanowiła przyznać następujące nagrody:

W grupie "Pszczółki" (2,5 -3 latki)

I miejsce Adrianna Paciorko

I miejsce Kinga Tarasewicz 

II miejsce Tomasz Tawrel

II miejsce Wiktor Kirejczyk

III miejsce Kalina Żółkowska

III miejsce Ignacy Magiera

W grupie Motylki (4-latki)

I miejsce Gabrysia Mańczuk

II miejsce Marcelina Eksterowicz

III miejsce Paweł Roszkowski

III miejsce Wiktoria Bochonko

W grupie Biedronki (5-latki)

I miejsce Sandra Stolarska

II miejsce Zuzanna Szkodzińska

II miejsce Mikołaj Jabłoński

III miejsce Piotr Olszewski

III miejsce Weronika Karczewska

W grupie Świerszczyki (6-latki)

I miejsce Paulina Radziewicz

I miejsce Mikołaj Borodziuk

II miejsce Zuzanna Wasilczyk

III miejsce Jan Karniłowicz

W grupie Mrówki (6-7 latki)

I miejsce Maciej Bagieński

Wszystkim zwycięzcom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów! Wszystkie dzieci otrzymały książkowe upominki ufundowane przez Bibliotekę Publiczną w Lipsku.

W niedzielę, 5 marca, odbyło się uroczyste otwarcie wystawy malarskiej Barbary Sawickiej. Malarka po raz pierwszy prezentowała swoje prace w Lipsku.

Wystawa malarska pt. „Dlaczego Nie” zawitała do Lipska. Piękne, inspirowane naturą pejzaże, zachwyciły mieszkańców Lipska.

- Bardzo ładne, o stonowanych kolorach, przywołują miłe skojarzenia, takie, jak podczas przebywania na łonie natury – mówi mieszkanka Lipska.

Obecna wystawa, jest czwartą prezentacją autorki, w której motywem przewodnim jest natura.

Pani Barbara Sawicka jest wyjątkową artystką, gdyż boryka się z dysfunkcją wzroku. Na co dzień jest osobą niezwykle aktywną – łączy  wiele pasji z pracą prezesa Koła Terenowego Polskiego Związku Osób Niewidomych w Sokółce. Jest osobą niezwykle życzliwą i ciepłą, patrzącą na świat z optymizmem. Jest inspiracją dla otoczenia i dowodem na to, że pomimo przeciwności, które nas spotykają w życiu codziennym zawsze warto dążyć do celu.

Niedzielny wernisaż odwiedziło sporo osób, wystawę można nadal oglądać w M-GOK do 15 kwietnia.

Moniecki Ośrodek Kultury oraz Podlaski Instytut Kultury w Białymstoku serdecznie zapraszają do wzięcia udziału w XXVI Wojewódzkim Przeglądzie pn. „Zdobnictwo Obrzędowe Cyklu Wiosennego i Świąt Wielkanocnych”. Prace konkursowe wraz z kartą zgłoszenia należy dostarczyć w terminie nieprzekraczającym: 30 marca 2022 r. na adres:  Moniecki Ośrodek Kultury, ul. Białostocka 25, 19- 100 Mońki.

W sprawie konkursu prosimy kontaktować się z Panią Katarzyną Gutowską – tel. 85 716 24 64, e-mail.: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Wszystkie kwestie organizacyjne oraz zakres przedmiotowy konkursu określa regulamin.

DO POBRANIA:
KARTA ZGŁOSZENIA – 2022
REGULAMIN KONKURSU – 2022

Podsumowanie w/w przeglądu odbędzie się 10 kwietnia 2022 r. (Niedziela Palmowa) w Sali Widowiskowej Monieckiego Ośrodka Kultury o godzinie 11:00.

W przypadku zaostrzenia stanu epidemiologicznego w naszym kraju rozstrzygnięcie odbędzie się drogą internetową, a wręczenie nagród odbywać się będzie indywidualnie po wcześniejszym umówieniu się telefonicznym od 11.04.2022 r. w godzinach 8.00 – 16.00 w budynku MOK.

Osoby, które chcą wziąć udział w wojewódzkim Przeglądzie i za pośrednictwem M-GOK przesłać prace do Moniek, proszone są o dostarczenie swoich wyrobów (w wymaganej regulaminem ilości) do M-GOK w Lipsku, w terminie do 24 marca br.