Kontakt_M-GOK

Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury
 

ul. Rynek 23
16-315 Lipsk, woj. podlaskie

czynny:
pn. - pt. 0800 - 2000
NIP 846-10-22-529
tel./fax. (087) 642 35 86
e-mail: mgok@lipsk.pl
mgok@kulturalipsk.pl

Nr rachunku:
56 9359 0002 0100 0130 2011 0001

W piątek, 21 maja, w gminie Lipsk rozdano ponad tysiąc sadzonek mieszkańcom. Przy Lipskim Ośrodku Lokalnej Aktywności Burmistrz wraz z Przewodniczącym Rady posadzili dwa świerki. Wszystko po to, aby nasza gmina znów stała się zielona.

- Akcja sadzenia drzew ma na celu poprawę drzewostanu w naszej gminie. Ostatnio sporo drzew zostało usuniętych z różnych przyczyn. Postaraliśmy się, aby tych drzew nie ubywało bezpowrotnie tak dużo. W to miejsce rozdajemy w tym roku mieszkańcom gminy ponad tysiąc sadzonek zakupionych w Nadleśnictwie Czarna Białostocka – mówi Lech Łępicki, burmistrz Lipska.
Wśród drzewek znalazły się sosny, świerki oraz krzewy leśne: mahonia, trzmielina oraz berberys. Akcja cieszyła się dużym zainteresowaniem. Sadzonki rozeszły się w przeciągu pół godziny.
Tego samego dnia, przy Lipskim Ośrodku Lokalnej Aktywności zostały posadzone dwa świerki. Dwuletnie sadzonki wyhodowane z nasion poświęconych przez Papieża Franciszka w 2017 r. przekazało gminie Lipsk Nadleśnictwo Płaska.
Świerki zasadził Lech Łępicki, burmistrz Lipska oraz Tadeusz Krysiuk, przewodniczący Rady Miejskiej wraz z mieszkańcami. Rosną w pobliżu Dębu „Franciszek” oraz dębów upamiętniających mieszkańców Ziemi lipskiej wywiezionych na Sybir i Żołnierzy Wyklętych.

(IW)