Komisja Oceniająca w składzie:
- Krystyna Cieśluk – twórczyni ludowa, członek Oddziału Suwalskiego Stowarzyszenia Twórców Ludowych - przewodniczący
- Stanisława Piwnicka – Główny księgowy M-GOK - członek
- Cezary Gładczuk (instr. plastyk M-GOK) – członek
po obejrzeniu prac pisankarskich zgłoszonych na konkurs, podzieliła je na pięć kategorii wiekowych: dzieci w wieku przedszkolnym, klasy I – III, klasy IV – V, klasa VI i gimnazjum oraz osoby dorosłe.
W Konkursie wzięło udział 4 dzieci w wieku przedszkolnym, wśród których:
dwa pierwsze miejsca Komisja przyznała: Paulinie Myśliwskiej i Ewie Bałdowskiej, II miejsce zajęła Nikola Rybałt, zaś III nagrodę otrzymuje Roksana Łukaszewicz.
W grupie dzieci klas I-III szkoły podstawowej
- I miejsce zdobyła Kornelia Eksterowicz
- dwa równorzędne II miejsca: Karina Fiedorowicz i Wiktoria Kaziukiewicz, wszystkie dziewczęta ze Szkoły Podstawowej w Lipsku.
W grupie młodzieży klasy IV i V zgłoszono w tym roku wyjątkowo dużą ilość prac, bo aż 12, które nagrodzono w sposób następujący:
- I miejsce zajęła – Ewa Chomiczewska
- II miejsce – Wiktoria Maksimowicz
- oraz dwa równorzędne trzecie miejsca zajęły: Aleksandra Czarnoskutow i Zuzanna Błaszczyk wszystkie ze SP w Lipsku. Wyróżnienie w tej kategorii otrzymuje Joanna Pawluczyk z SP w Rygałówce.
W grupie wiekowej młodzieży starszej – klasy VI i gimnazjum Komisja przyznała I miejsce Karolinie Zieziula z kl. I Gimnazjum w Lipsku, II miejsce Aleksandrze Wnukowskiej z klasy III tegoż gimnazjum. Na dwa równorzędne trzecie miejsca Komisja oceniła prace Angeliki Danilczyk i Arkadiusza Siewca ze Szkoły Podstawowej w Rygałówce.
W kategorii osób dorosłych:
I - Lucyna Romańczuk
II – Zofia Rusiecka
Pozostałe dzieci otrzymują dyplomy za udział i upominki rzeczowe.
Ponadto do konkursu zgłosiły się trzy grupy przedszkolne z Przedszkola Samorządowego w Lipsku. Są to: grupa p. Bożeny Zaniewskiej, Anny Gładczuk i Alicji Danielczyk. Wszystkie grupy decyzją Komisji oceniającej otrzymają nagrody grupowe i dyplomy za udział.
Nagrody w konkursie na „Najładniejszą Gminną Pisankę Wielkanocną” ufundował Miejsko – Gminny Ośrodek Kultury w Lipsku.
Komisja pragnie podziękować tak licznej grupie dzieci za udział w tegorocznym konkursie oraz ich rodzicom i opiekunom za poświęcony czas na przygotowanie prac konkursowych. Wychowawczyniom grup przedszkolnych dziękujemy za zaangażowanie w działania związane z kultywowaniem tradycji pisankarskich naszego regionu.
Prace nagrodzone w konkursie zostaną przekazane do zbiorów Muzeum Lipskiej Pisanki.