Kontakt_M-GOK

Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury
 

ul. Rynek 23
16-315 Lipsk, woj. podlaskie

czynny:
pn. - pt. 0800 - 2000
NIP 846-10-22-529
tel./fax. (087) 642 35 86
e-mail: mgok@lipsk.pl
mgok@kulturalipsk.pl

Nr rachunku:
56 9359 0002 0100 0130 2011 0001

W sobotę, 4 listopada, w gminie Lipsk świętowaliśmy jubileusze 25 i 50 – lecia pożycia małżeńskiego. Ośmiu parom wręczono odznaczenia państwowe za jubileusz 50-lecia małżeństwa, srebrni jubilaci otrzymali listy gratulacyjne.

Uroczystość Złotych i Srebrnych Godów rozpoczęła się mszą świętą w intencji jubilatów w kościele parafialnym w Lipsku. Następnie w sali kinowej MGOK odbyła się część artystyczna. Jubilatom zaśpiewał Zespół Regionalny Lipsk. Następnie Lech Łępicki, burmistrz Lipska, w ręczył państwowe odznaczenia za długoletnie pożycie małżeńskie przybyłym złotym parom małżeńskim. Wraz z kierownikiem Urzędu Stanu Cywilnego, Danutą Kiljańczyk, Aliną Andruszkiewicz, pracownikiem USC oraz przewodniczącym Rady Miejskiej – Wojciechem Protasiewiczem przekazał także listy gratulacyjne, kwiaty i symboliczny chleb, zarówno parom świętującym jubileusz 50, jaki 25 – lecie małżeństwa. Po części oficjalnej wszyscy zaproszeni udali się na poczęstunek i wspólną zabawę z zespołem Infactor.

- Jak co roku w naszej gminie świętujemy jubileusze 50 i 25- lecia pożycia małżeńskiego. W tym roku „srebrnych” par w naszej gminie naliczyliśmy 25, ale tylko 15 par wzięło udział w naszej uroczystości. Złotych jubilatów natomiast naliczyliśmy 11 par, z czego osiem skorzystało z naszego zaproszenia i zostało oficjalnie i uroczyście odznaczonych podczas gali obchodów Złotych i Srebrnych Godów – mówi Danuta Kiljańczyk.

Organizatorami wydarzenia byli: Urząd Stanu Cywilnego w Lipsku oraz Miejsko – Gminny Ośrodek Kultury w Lipsku.