Kontakt_M-GOK

Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury
 

ul. Rynek 23
16-315 Lipsk, woj. podlaskie

czynny:
pn. - pt. 0800 - 2000
NIP 846-10-22-529
tel./fax. (087) 642 35 86
e-mail: mgok@lipsk.pl
mgok@kulturalipsk.pl

Nr rachunku:
56 9359 0002 0100 0130 2011 0001

W ostatni weekend września Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury w Białymstoku wyszedł z kulturalną propozycją skierowaną do seniorów. Oferta dla osób 60 + składała się z wielu warsztatów artystycznych: m.in. manualnych (tworzenia kwiatów z plastikowych butelek i papieru, malowania akwarel, tworzenia lalek życzeniowych) i teatralno-muzycznych (tańce i zabawy ludowe oraz mini warsztaty teatralne). Specjalnie dla seniorów wystąpił Zespół Pieśni i Tańca „Kurpie Zielone” i kabaret „Szpilka”, wzruszyła grupa teatralna „Wbrew”. Do tego WOAK zaproponował zwiedzanie Alkierza Kurpi Zielonych czyli wystawy strojów ludowych i narodowych w wersji stylizowanej z różnych regionów Polski, plakatów oraz zespołowych pamiątek z wyjazdów na festiwale krajowe i zagraniczne.

Propozycje WOAK-u to część ogólnopolskiego programu 60 + Kultura, zainicjowanego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Do tej propozycji przyłączył się także nasz Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury wysyłając na spotkanie w Białymstoku grupę seniorów z Lipska. Po drodze odwiedzili oni kościoły w Sokolanach i w Sokółce. Na miejscu wzięli udział w warsztatach z tańca, obejrzeli koncert zespołu i spektakl teatralny.

Uczestnicy wyjazdu jednogłośnie stwierdzili, że był to naprawdę udany dzień, pełen wielu niespodzianek i miłych chwil oraz artystycznych doznań. Mamy nadzieję, że wkrótce znowu będziemy mogli zaproponować Państwu kolejną ofertę kulturalną.