Kontakt_M-GOK

Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury
 

ul. Rynek 23
16-315 Lipsk, woj. podlaskie

czynny:
pn. - pt. 0800 - 2000
NIP 846-10-22-529
tel./fax. (087) 642 35 86
e-mail: mgok@lipsk.pl
mgok@kulturalipsk.pl

Nr rachunku:
56 9359 0002 0100 0130 2011 0001

Dwa zespoły z Lipska: Zespół Regionalny Lipsk, wzmocniony reprezentacją z Zespołu „Dębina” z Dąbrowy Białostockiej oraz Chór „Cantabile”, działający przy parafii pw Matki Boskiej Anielskiej w Lipsku, zaprezentowały się  na Festiwalu Pieśni Maryjnej w Bobrówce.

Festiwal odbył się w niedzielę, 14 maja. Do Bobrówki na przegląd pieśni o tematyce maryjnej przyjechały 24 zespoły z województwa podlaskiego. Każdy z nich miał do wykonania dwie lub trzy pieśni. Po zakończeniu Festiwalu każdy wykonawca otrzymał pamiątkową statuetkę i świadectwo uczestnictwa w przeglądzie. Niektóre chóry zostały także zaproszone do udziału w Festiwalu Pieśni Wielkopostnej i Pokutnej, który odbywać się będzie przed wielkanocną w jednej z parafii na Pomorzu. Wśród zaproszonych znalazł się także lipski chór „Cantabile”.

 

 

 

Zespoły ludowe, wokalno-instrumentalne, wokalne a cappella czy zespoły kameralne złożone z członków jednej rodziny mogą wziąć udział w XXXII Wojewódzkich Spotkaniach Rodzin Muzykujących w Sokółce. Przyjmowanie zgłoszeń trwa do 15 października br.

32. Wojewódzkie Spotkanie Rodzin Muzykujących odbywa się w kategoriach tj. zespoły ludowe, zespoły wokalno-instrumentalne wykonujące piosenki i utwory muzyki rozrywkowej, zespoły wokalne, a cappella i z towarzyszeniem instrumentu, zespoły kameralne (tria, kwartety itp., fortepianowe, smyczkowe, dęte). Jedynym warunkiem wzięcia udziału w imprezie jest to, że członkowie zespołu muszą pochodzić z jednej rodziny, a w grupie nie może być mniej niż trzy osoby. Zespoły rodzinne występują z dowolnym repertuarem, mogą to być utwory własne, ważne by czas występu nie przekraczał 10 minut.

Specyfiką Spotkań Rodzin Muzykujących jest luźna formuła. Impreza nie jest typowym konkursem, a przeglądem twórczości rodzinnej bez względu na rodzaj wykonywanej muzyki. Organizatorem imprezy jest Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury w Białymstoku wraz z Sokólskim Ośrodkiem Kultury.

Karty zgłoszenia należy nadsyłać do 15 października 2015 roku do Wojewódzkiego Ośrodka Animacji Kultury. Bliższych informacji udziela Dział Dziedzictwa Kulturowego i Inicjatyw Artystycznych:
nr tel. 85 744 63 13
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

REGULAMIN W RAZ Z KARTĄ ZGŁOSZENIA DO POBRANIA