Kontakt_M-GOK

Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury
 

ul. Rynek 23
16-315 Lipsk, woj. podlaskie

czynny:
pn. - pt. 0800 - 2000
NIP 846-10-22-529
tel./fax. (087) 642 35 86
e-mail: mgok@lipsk.pl
mgok@kulturalipsk.pl

Nr rachunku:
56 9359 0002 0100 0130 2011 0001

 

Tradycyjnie obchody tego święta zostały otwarte Biebrzańskimi Biegami ulicznymi oraz Turniejem Piłki Nożnej o Puchar Burmistrza Lipska.

Sobotni wieczór upłynął w klimatach muzycznych. Jako pierwsi zaprezentowali się chłopcy z zespołu ,,Cókier” działającego przy Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Lipsku. Zaraz po nich na scenie pojawiła się gwiazda wieczoru – Marcin Siegieńczuk wraz z zespołem.

Przez dalszą część wieczoru publiczność bawiły zespoły ,,SELIT” i ,,POWER DANCE”.

Kolejny dzień obchodów Dni Kultury w Lipsku rozpoczął się Mszą św., po której jej uczestnicy na czele z Młodzieżową Orkiestrą Dętą przemaszerowali na plac przy Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury, gdzie miał miejsce dalszy ciąg uroczystości. To właśnie Młodzieżowa Orkiestra Dęta pod batutą Piotra Bućwińskiego rozpoczęła występy tego dnia.

O godz. 14.00 na scenie pojawili się aktorzy z krakowskiej grupy teatralnej w przedstawieniu  dla dzieci ,,Rubinowy książę”.

Następnie zaprezentowały się zespoły działające przy Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury, Przedszkolu Samorządowym w Lipsku oraz z Punktu Przedszkolnego ,,ABC Przedszkolaka” w Bartnikach. W ramach tych że prezentacji wystąpili:
- sekcja Taekwon-do ,,Podlaskiej Szkoły Taekwon-do” prowadzona przez p. Dariusza Ilczuka, II Dan
- grupa taneczna DREAMGIRLS prowadzona przez p. Beatę Tokarzewską
- grupa teatralna ZGRANA PAKA, której opiekunką jest p. Aneta Szczecina
- uczestnicy Festiwalu piosenki przedszkolaka pn. ,,Mama, Tata i ja” – Ola Nieścier, Ola Danilczyk, Ola Rokita, Pola Protasiewcz
- laureatka konkursu recytatorskiego pn. ,,O złotą różdżkę Dobrej Wróżki”- Kinga Kasjan
- Zespół Regionalny ,,Lipsk” prowadzony przez p. Barbarę Tarasewicz.

Uwieńczeniem obchodów Dni Kultury w Lipsku był koncert GRUPY OPERACYJNEJ, oraz dyskoteka którą poprowadził Dj Artek.

Dwudniowym prezentacjom scenicznym towarzyszyła wystawa pn. ,,Tradycyjny ręcznik ludowy pogranicza wschodniego”, przygotowana przez p. Barbarę Tarasewicz. Najmłodsi mieli możliwość skorzystania z kuli sferycznej, trampoliny i aut akumulatorowych. Do dyspozycji wszystkich mieszkańców był również namiot medyczny zorganizowany przez SP ZOZ, którym serdecznie dziękujemy.