Kontakt_M-GOK

Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury
 

ul. Rynek 23
16-315 Lipsk, woj. podlaskie

czynny:
pn. - pt. 0800 - 2000
NIP 846-10-22-529
tel./fax. (087) 642 35 86
e-mail: mgok@lipsk.pl
mgok@kulturalipsk.pl

Nr rachunku:
56 9359 0002 0100 0130 2011 0001

Klub Seniora nadal działa, choć nie pokazywaliśmy się ostatnio na portalu społecznościowym FB oraz stronie internetowej M-GOK. By nadrobić zaległości, dzisiaj chcemy się pochwalić tym, co robiliśmy przez ostatnie tygodnie.

W połowie listopada rozpoczęliśmy zajęcia z wikliny papierowej prowadzone przez naszą ulubioną instruktorkę p. Janinę Ciwoniuk. Pani Jasia zaproponowała nam wykonanie wieńca Bożonarodzeniowego, który można było wykorzystać jako stroik do postawienia na stole lub powieszenia na ścianie. Oprócz wieńca nauczyłyśmy się wyplatania srebrzystej Gwiazdy z wikliny oraz wykonywania dekoracyjnej  gwiazdy z torebek papierowych. Propozycja p. Jasi znalazła uznanie także u wielu innych osób, które zapragnęły mieć taką ozdobę na święta. Nasze arcydzieła możecie Państwo podziwiać w Galerii.

W grudniu i styczniu kontynuowałyśmy także zajęcia kulinarne, były to wypieki charakterystyczne dla tego okresu: pierniczki Bożonarodzeniowe, drożdżowe ciasto makowe „Gwiazda Betlejemska oraz faworki karnawałowe.

Na prośbę członkiń Klubu Seniora, od 12 grudnia, rozpoczęły się zajęcia  Zumby dla Seniorów, prowadzone przez instruktorkę z Suwałk, P.  Elżbietę Żabicką. Zajęcia odbywają się w poniedziałki o godz. 18:10, biorą w nich udział także inne osoby, spoza Klubu, ale w podobnym przedziale wiekowym.

Działania roku 2017 r. rozpoczęłyśmy zajęciami komputerowymi ( nauka obsługi programu WORD, poszukiwanie ciekawych informacji  w internecie, jak dokonywać zakupów poprzez internet), zaś 26 stycznia odbyło się spotkanie z panią prawnik w Punkcie Pomocy  Prawnej działającym w budynku M-GOK w poniedziałki i piątki.

2 lutego rozpoczęłyśmy zajęcia z wełną czesankową, chcemy z niej wykonać przepiękne korale, które już wkrótce zaprezentujemy w naszej Galerii

14 lutego – w Walentynki organizujemy Karnawałowy Bal Seniorów. Jeśli ktoś ma ochotę do nas dołączyć, zapraszamy serdecznie. O szczegóły proszę pytać p. Barbarę Tarasewicz lub Klubowiczki.