Kontakt_M-GOK

Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury
 

ul. Rynek 23
16-315 Lipsk, woj. podlaskie

czynny:
pn. - pt. 0800 - 2000
NIP 846-10-22-529
tel./fax. (087) 642 35 86
e-mail: mgok@lipsk.pl
mgok@kulturalipsk.pl

Nr rachunku:
56 9359 0002 0100 0130 2011 0001

W sobotę sportowo, w niedzielę – artystycznie! Tak w kilku słowach można opisać tegoroczne Dni Lipska. Atrakcji i emocji, zarówno pierwszego, jaki drugiego dnia nie zabrakło.

 

W sobotę, 10 czerwca, już od rana uczniowie Zespołu Szkół Samorządowych w Lipsku wzięli udział w XVI Biebrzańskich Biegach Ulicznych. Na Orliku odbył się Turniej Piłki Nożnej, zaś nad Biebrzą po raz pierwszy odbyły się Zawody Spławikowe dla dzieci i młodzieży.

Niedzielne obchody Dni Lipska rozpoczęła msza św. w kościele parafialnym p.w. Matki Bożej Anielskiej w Lipsku. Oprawę muzyczną zapewniła Młodzieżowa Orkiestra Dęta. Przemarsz mieszkańców na plac przy M-GOK odbył się  przy dźwiękach instrumentów dętych oraz choreograficznych układów  mażonetek. Na sali sportowej rozegrany został Turniej Piłki Siatkowej.

Na scenie zaprezentowały się rodzime zespoły: Młodzieżowa Orkiestra Dęta, pod batutą Krzysztofa Dadury, mażoretki  „Dream Girls”, prowadzone przez Jadwigę Tylenda i jej córkę Olę, obie grupy  działające przy MGOK, prezentując jak zawsze bardzo wysoki poziom. Poczuć się jak prawdziwi artyści mogli laureaci Przeglądu Piosenki Przedszkolaka, ujawniając swoje umiejętności wokalne przed licznie zgromadzoną publicznością. Uwagę mieszkańców  i gości niedzielnej imprezy przykuł pokaz sportów walki teakwon-do, kickboxing i krav maga, zaprezentowany przez Combat Sports Academy.

Talenty  taneczne  zademonstrowały dzieci pokazem Zumby, grupy przedszkolnej i szkolnej, prowadzonej przez Natalię Giedź,  a Mała Pasja, która ćwiczy pod czujnym okiem Wioletty Rokita i Krystyny Bochenek, energetyzującymi choreografiami, za co zostali nagrodzeni gromkimi brawami. Swój debiut na scenie miał zespół Kaprys ze Sztabina. Publiczność zachwycił koncert zespołu Zareczańskije Kryniczki z Białorusi, Age z Litwy oraz zespół Niemoralna Propozycja z Białegostoku. Gwiazdą wieczoru był zespół Summer Night.

Tego dnia Stowarzyszenie „Pomóż Sobie” przeprowadziło zbiórkę publiczną na leczenie i rehabilitację podopiecznych Stowarzyszenia. W zbiórkę aktywnie włączyli się wolontariusze, kwestując do puszek oraz w towarzysząc w występie na scenie z podopieczną Stowarzyszenia.

 

Z okazji Dni Lipska organizatorzy przygotowali wiele atrakcji towarzyszących, takich jak kiermasz sztuki ludowej, wystawa rzeźby w plastelinie, pomiar cukru i ciśnienia krwi. Nie zapomniano także o najmłodszych mieszkańcach. Specjalnie dla nich przygotowano atrakcje w postaci zjeżdżalni i dmuchanych zamków. Długie kolejki ustawiały się do  basenu z łódkami, nie zabrakło też  konkursów i rodzinnych zabaw z nagrodami.

Dzięki temu, iż pogoda dopisała, wszystko udało się pomyślnie zrealizować.

Natomiast wszyscy ci, którym nie było po drodze do uczestnictwa w Dniach Lipska, mogli obserwować transmisję na żywo na stronie sulika.net.

- Miejsko-Gminny Ośrodek w Lipsku  składa podziękowania wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do organizacji Dnia Lipska, w szczególności sponsorom oraz instytucjom i organizacjom, które zechciały nam pomóc: Urzędowi Miejskiemu, harcerzom, Zespołowi Szkół Samorządowych w Lipsku, radnym, nauczycielom, opiekunom dzieci, które wystąpiły na naszej scenie, Ośrodkowi Zdrowia, służbom mundurowym, które czuwały nad naszym bezpieczeństwem w czasie imprezy, twórczyniom ludowym, stowarzyszeniu LUKS Biebrza i "Pomóż Sobie", i wszystkim, którzy zaangażowali się w organizację Dni Lipska - mówi Wiesław Bochonko, dyrektor Miejsko - Gminnego Ośrodka Kultury w Lipsku, organizującego coroczną imprezę Dni Lipska.

Sponsorzy Dni Lipska 2017

GALERIA